آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی A50

آموزش تعویض باتری Samsung Galaxy A50

در این بخش قصد داریم در رابطه با آموزش تعویض باتری Samsung Galaxy A50 صحبت کنیم. با مای تعمیر همراه باشید.

توضیحاتی درباره باتری

قلب تپنده تمام موبایل ها و تبلت های و حتی سایر گجت ها باتری آن می باشد. بدون باتری عملا از هیچکدام از این وسایل نمی توان استفاده کرد .باتری ها بخش مصرفی تمامی این ابزار محسوب می شوند و همه ما به خوبی می دانیم که باتری های موبایل و تبلت ها  که موضوع بحث ما هستند از نوع لیتیوم یون یا لیتیوم پلیمر هستند بعد از مدتی عمر باتری کم می شود دیگر مثل اول شارژ نگه نمی دارند یا زود خالی می شوند در بعضی مواقع باتری باد کرده که در این حالت خطرناک هم هست و باید سریع تر تعویض شوند.

 

علل خرابی باتری گوشی‌ها

  1. شارژر های تقلبی یا درجه ۲ و ۳: احتمالا دیده‌اید که خیلی افراد پس از گم‌کردن یا خراب شدن شارژرشان، ترجیح می‌دهند پول زیادی را صرف خرید شارژر نکنند؛ غافل از اینکه شارژر‌های تقلبی یا درجه ۲ و ۳، کارایی شارژر اصلی را ندارند و با ولتاژ و جریان دیگری که با باتری آن گوشی سازگار نیست، کار می کنند. بنابراین در مدت زمان حدودا ۶ ماه، باتری گوشی دچار مشکل می شود و کارایی خود را از دست می‌دهد.
  2. شارژ مداوم باتری: متاسفانه این مورد در بسیاری از افراد به نوعی عادت تبدیل شده است. این کار موجب می‌شود که فرایند استهلاک باتری شدت بگیرد و در حقیقت عمر باتری زودتر از حالت معمول تمام شود.
  3. شارژ صفر درصد: خیلی از افراد عادت دارند که تا لحظات آخر از شارژ باتری گوشی‌شان استفاده کنند که این کار نیز اصلا منطقی و اصولی نیست زیرا طبق آزمایشات انجام شده، بهترین موقع استفاده از گوشی، زمانی است که شارژ باتری بین ۲۰% تا ۸۰% قرار دارد.
  4. برنامه‌های سنگین و مخرب: یکی از نکاتی که معمولا رعایت نمی‌شود، حذف برنامه‌های سنگین است. این برنامه‌ها در پس زمینه گوشی شما فعال هستند و بدون اینکه متوجه شوید، شارژ باتری را به شدت مصرف می‌کنند.

این موارد، عمده دلایل خرابی باتری هستند و باعث می‌شوند که عمر باتری گوشی‌تان به شدت کاهش پیدا کند.

در این بخش نیز قصد داریم درمورد آموزش تعویض باتری Samsung Galaxy A50  و رفع مشکل باتری گلکسی A50 اشاره کنیم.

رفع مشکل باتری گلکسی A50

به طور کلی، ۲ راه برای رفع مشکل باتری گوشی‌ها وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

۱)کالیبره کردن باتری: خیلی از مواقع مشکل شما با کالیبره کردن باتری گوشیبرطرف می‌شود و کارکرد سابق خود را به دست می‌آورد.

برای این کار، با دقت مراحل زیر را انجام دهید:

از شارژ گوشی‌تان به طور کامل استفاده کنید تا گوشی گلکسی A50 شما خاموش شود.

پس از چند دقیقه دوباره آن را روشن کنید و آن‌قدر استفاده کنید تا دوباره خاموش شود.

اکنون در همان حالت که خاموش است، گوشی را به شارژ متصل کنیم تا به ۱۰۰% برسد.

گوشی را روشن کنید و اگر پس از روشن کردن، کمتر از ۱۰۰% بود، دوباره شارژ کنید تا ۱۰۰% شود.

پس از آن، گوشی را Restart کنید و دوباره چک کنید که اگر شارژ آن زیر ۱۰۰% بود دوباره به شارژ متصل کنید.

اگر جواب نداد، دوباره این کار را انجام دهید تا باتری گلکسی A50 شما کالیبره شود.

۲)تعویض باتری گلکسی A50: اگر روش کالیبره کردن باتری نتیجه‌ای نداشت، می‌توانید باتری گوشی‌تان را تعویض کنید. اما تعویض باتری گوشی در حال حاضر، مثل سابق نیست و گوشی‌های نسل جدید قابلیت باز شدن توسط کاربر ندارند. در نتیجه باید به یک مرکز تعمیرات خبره و مورد اعتماد مثل خدمات مرکز تعمیرات تخصصی موبایل و تبلت مای تعمیر مراجعه کنید.

برای اطلاع از هزینه تعویض باتری A50 با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *