آموزش تعمیرات سامسونگ

تعمیر مشکل اسپیکر گوشی های اندرویدی📱

عمیر مشکل اسپیکر گوشی های اندرویدی ،گاهی اوقات ممکن است پیش بیاید که اسپیکر تلفن همراه با مشکل مواجه شود و هیچ صدایی از آن پخش نشود.با مای تعمیر همراه باشید.

یکی از شایع‌ترین مشکلات مربوط به تلفن‌های همراه و تعمیرات گوشی که از جانب کاربران گزارش شده است خرابی اسپیکر آن است. اختلال پیش آمده در عملکرد اسپیکر تلفن همراه، می تواند جنبه سخت افزاری یا نرم افزاری داشته باشد. گاهی اوقات نیز این مشکل به علت وجود یک باگ نرم افزاری تشخیص داده می شود. تعمیر مشکل اسپیکر تلفن های همراه اندرویدی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در هنگام صحبت کردن با تلفن همراه یا در حین گوش دادن به موسیقی، اسپیکر تلفن همراه شما خاموش شده و هیچ صدایی را پخش کند و شما حتی با فشار دادن دکمه کاهش/ افزایش صدا نیز نتیجه ای مشاهده نکنید.

اما راه حل این مشکل چیست و چگونه می توان اسپیکر تلفن همراه خود را به حالت اولیه بازگرداند؟ در صورتی که با انجام هر یک از راهکارهای زیر به نتیجه ای نرسیدید، بهتر است تلفن همراه خود را به یک تعمیرکار ماهر نشان دهید.

تعمیر مشکل اسپیکر تلفن های همراه اندرویدی

آموزش تعمیر مشکل اسپیکر تلفن های همراه اندرویدی

در بیشتر اوقات، اختلال در پخش صدا توسط تلفن همراه، وجود لوازم جانبی مانند هندزفری یا بلوتوث است که دستگاه تلفن همراه با این لوازم جانبی ارتباط برقرار کرده و به همین خاطر صدای آن از اسپیکر گوشی پخش نمی شود، پس در اولین گام، باید برقراری یا عدم برقراری ارتباط تلفن همراه خود را با سایر لوازم جانبی بررسی کنید. در صورت متصل بودن تلفن همراه به هریک از لوازم جانبی فوق، ارتباط آن را قطع کرده و مجددا اسپیکر تلفن همراه خود را امتحان کنید. اگر مشکل پخش نشدن صدا مربوط به اتصال به لوازم جانبی باشد، با این کار مشکل شما رفع خواهد شد.

 

گاهی اوقات نیز اختلال در پخش صدا توسط اسپیکر تلفن همراه، به علت سهل انگاری کاربران است. مثلاً ممکن است استفاده همزمان از اسپیکر تلفن همراه و دستبند هوشمند در کارایی اسپیکر اختلال ایجاد کند، به این گونه که در صورت روشن بودن دستبند هوشمند، تلفن همراه آن را به عنوان یک اسپیکر خارجی شناسایی کرده و به آن متصل می شود. در چنین شرایطی اسپیکر تلفن همراه صدایی از خود پخش نمی کند، چرا که به دستبند هوشمند متصل شده است.

تعمیرات تبلت

-تعمیر مشکل اسپیکر تلفن های همراه اندرویدی

-تعمیرات گوشی هوآوی

-برای حل مشکل اختلال در اسپیکر، تلفن همراه خود را فورس ری استارت کنید.

در صورتی که اتصالات تلفن همراه خود را با لوازم جانبی بررسی کرده و به نتیجه ای نرسیدید، نگران نباشید، چرا که معمولاً با فورس ری استارت کردن تلفن همراه، مشکل اسپیکر آن رفع خواهد شد. برای فورس ری استارت کردن گوشی خود دکمه کاهش/ افزایش صدا و دکمه پاور آن را به صورت همزمان نگه دارید.

بعد از روشن شدن مجدد تلفن همراه، وضعیت اسپیکر آن را بررسی کنید. معمولا در چنین شرایطی باید مشکل آن رفع شده باشد، چرا که ممکن است اختلال در عملکرد اسپیکر تلفن همراه به علت وجود یک باگ نرم افزاری باشد.

اگر در صورت فورس ری استارت کردن تلفن همراه، مشکل اسپیکر آن رفع نشد، توصیه می شود دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. برای بازنشانی تنظیمات تلفن همراه به تنظیمات کارخانه مراحل زیر را طی کنید:

۱-ابتدا به تنظیمات اصلی تلفن همراه یا setting وارد شوید.
۲-بعد از انتخاب گزینه backup & reset ،گزینه factory reset را انتخاب نمایید.
پس از انجام مراحل فوق، باید منتظر شوید که گوشی شما ری استارت شده و تنظیمات کارخانه آن بازنشانی شود. البته این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت بازنشانی تنظیمات کارخانه، تمامی تنظیمات و اطلاعات دستگاه شما به حالت اولیه باز می گردند. احتمالاً با انجام عملیات بازنشانی تنظیمات کارخانه مشکل اسپیکر تلفن شما رفع می شود. در غیر این صورت دستگاه شما مشکل سخت افزاری داشته و لازم است آن را به یک تعمیرکار ماهر نشان دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *