آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S3, مقالات تعمیر گوشی

تعویض گلس روی LCD گوشی گلکسی اس ۳

مای تعمیر در این بخش قصد دارد تا به صورت کامل در رابطه با تعویض گلس روی LCD گوشی گلکسی اس ۳ صحبت کند. با ما همراه باشید.

Samsung Galaxy S III Broken Front Glass Replacement
مختصری درباره این آموزش

روی صفحه نمایش یا همان LCD گلکسی اس ۳ سامسونگ یک گلس یا شیشه محافظ بکار رفته که در برخی شرایط به واقع نقش یک ناجی را ایفاء می‌کند. اگر گوشی شما از دستتان افتاده باشد و فقط گلس روی LCD آن دچار شکستگی شود، می‌توانید به راحتی با تعویض گلس روی LCD گلکسی اس ۳ سامسونگ مشکل به وجود آمده را برطرف کنید و دیگر تاچ و ال سی دی گوشی را تعویض نکنید. خوشبختانه تعویض گلس روی LCD گلکسی اس ۳ سامسونگ کار چندان سختی نیست اما نیاز به دقت بالایی دارد. طبق تخمین ما انجام این کار چیزی در حدود ۳۰ الی ۶۰ دقیقه از زمان شما را خواهد گرفت. در ادامه مطالب تعمیرات موبایل به آموزش نحوه تعویض گلس روی LCD گلکسی اس ۳ سامسونگ می‌پردازیم.
منبع: ifixit

چه چیزهایی نیاز دارید؟
قطعات مورد نیاز

-گلس روی LCD گلکسی اس ۳ سامسونگ

ابزار مورد نیاز

-قاب باز کن
-اسپاتول سر صاف
-اسپاتول سر تیز
-پنس سر کج
-پنس سر صاف
-ساکشن کاپ
-سشوار یا آی‌اوپنر (iOpener)
-سوزن باز کننده سیم کارت
-پیک
-پیچ گوشتی فیلیپس #۰۰

اگر روی صفحه نمایش گوشی خود را با گلس های محافظ روکار پوشانده‌اید، نیازی به چسب زدن روی نمایشگر ندارید، اما اگر گلس محافظی روی نمایشگر گوشی شما نصب نیست، حتما یک لایه چسب نواری پهن را روی آن نصب کنید.
مرحله۱: چسب زدن روی نمایشگر

اگر روی صفحه نمایش گوشی خود را با گلس های محافظ روکار پوشانده‌اید، نیازی به چسب زدن روی نمایشگر ندارید، اما اگر گلس محافظی روی نمایشگر گوشی شما نصب نیست، حتما یک لایه چسب نواری پهن را روی آن نصب کنید.

مرحله ۲: جداسازی درب پشت

نوک اسپاتول را داخل شیار روی لبه فوقانی قاب گلکسی اس ۳ تعمیری فرو ببرید و به آرامی درب پشت گوشی را از روی بدنه آن جدا کنید.

مرحله ۳: جداسازی باتری

باتری گلکسی اس ۳ تعمیری سامسونگ را با قاب باز کن از گوشی خارج کنید.

مرحله ۴: جداسازی سیم کارت

سیم کارت گوشی را از آن خارج کنید.

مرحله ۵ (اختیاری): جداسازی مادربرد

برای تعویض گلس روی LCD گلکسی اس ۳ نیازی به جداسازی مادربرد گوشی ندارید، اما اگر خیلی حساس هستید و دوست ندارید که هیچ ریسکی برای آسیب دیدن مادربرد تقبل کنید، می‌توانید مادربرد گوشی را از بدنه اصلی آن جدا کنید و سپس سایر مراحل تعویض گلس روی LCD گلکسی اس ۳ را دنبال نمایید.

در این مرحله باید به لبه های گلس روی LCD گوشی گرما بدهید تا جداسازی آن از روی بدنه گوشی به شکل راحت تری انجام شود. بهترین روش برای اعمال گرما به گلس روی LCD گلکسی اس ۳ سامسونگ مربوط به استفاده از هیتر مادون قرمز می‌شود، اما بدین منظور می‌توانید از آی‌اوپنر (iOpener) و سشوار هم استفاده کنید.

مرحله ۶: گرما دادن به لبه های گلس روی LCD

در این مرحله باید به لبه های گلس روی LCD گوشی گرما بدهید تا جداسازی آن از روی بدنه گوشی به شکل راحت تری انجام شود. بهترین روش برای اعمال گرما به گلس روی LCD گلکسی اس ۳ سامسونگ مربوط به استفاده از هیتر مادون قرمز می‌شود، اما بدین منظور می‌توانید از آی‌اوپنر (iOpener) و سشوار هم استفاده کنید.

گرما را در حدود ۷۰ الی ۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کرده و با فاصله ۷ الی ۱۰ سانتی به لبه های گلس روی LCD گلکسی اس ۳ تعمیری وارد کنید. گرما را برای مدت زمان ۱ دقیقه روی هر یک از لبه های گلس اعمال نمایید.

نکته: به هیچ وجه گرما را بیش از اندازه به لبه های گلس روی LCD گلکسی اس ۳ تعمیری وارد نکنید، چون ممکن است گرما مستقیما به تاچ و ال سی دی گوشی منتقل شده و به این قطعات آسیب برساند. اگر از سشوار برای گرما دادن به لبه های گلس LCD استفاده می‌کنید، باید به مراتب مدت زمان بیشتری را برای گرم شدن گلس صرف کنید.

مرحله ۷: وارد کردن پیک در لبه های فوقانی گلس روی LCD

به آرامی نوک یک پیک را از لبه فوقانی در زیر گلس روی LCD گلکسی اس ۳ تعمیری فرو ببرید و پیک را در همان قسمت رها کنید.

به شیوه مشابه چند پیک را از لبه فوقانی قاب گوشی به زیر گلس روی LCD آن فرو برده و در همان قسمت رها سازید.

حال دوباره با سشوار، آی‌اوپنر یا هیتر مادون قرمز به لبه های گلس روی LCD گوشی گرما اعمال کنید.

نکته: بهتر است بعد از گذشت چند دقیقه جای از کنار پیک ها نوک قاب باز کن پلاستیکی را به داخل شکاف مابین ال سی دی و گلس روی آن فرو ببرید.

مرحله ۸: وارد کردن پیک ذر لبه زیرین گلس روی LCD

مثل مرحله قبل، دو پیک را از لبه زیرین قاب گلکسی اس ۳ تعمیری به داخل شکاف مابین ال سی دی و گلس روی آن فرو ببرید و پیک ها را در همان قسمت رها سازید.

نکته: به هیچ وجه نوک پیک ها را به نزدیکی دو بخشی که در عکس فوق نشان داده شده هدایت نکنید. چون ممکن است به سیم های ارتباطی ال سی دی و دکمه هوم گوشی آسیب وارد شود.

یک بار دیگر با سشوار به لبه های قاب گوشی گرمای ملایمی اعمال کنید تا همه چیز برای جداسازی و تعویض گلس روی LCD گلکسی اس ۳ تعمیری آماده باشد.

در نهایت گلس روی LCD گلکسی اس ۳ تعمیری را از روی نمایشگر آن جدا کنید.

مرحله ۹: جداسازی گلس روی LCD گلکسی اس ۳

به آرامی نوک اسپاتولی که در لبه فوقانی گلس روی LCD گوشی فرو برده شده را به سمت بالا هول دهید و سعی کنید گلس LCD را از روی آن بلند نمایید.

با دست گلس روی LCD گوشی را گرفته و از لبه فوقانی به سمت لبه زیرین بلند کنید تا به شکل کتابی از روی ال سی دی گوشی جدا شود. زمانی که به لحظه جداسازی گلس روی LCD از روی بخش زیرین قاب گلکسی اس ۳ تعمیری رسیدید، نهایت دقت را صرف کنید تا به دکمه هوم و دو کانکتور ظریف سمت راست و چپ آن آسیبی وارد نشود.

در نهایت گلس روی LCD گلکسی اس ۳ تعمیری را از روی نمایشگر آن جدا کنید.

مرحله ۱۰ (اختیاری): نصب محافظ نمایشگر روی گلس جدید

اگر قصد دارید روی گلس جدید گلکسی اس ۳ سامسونگ محافظ نصب کنید، بهتر است در همین مرحله این کار را انجام دهید. اگر هم تمایلی مبنی بر انجام این کار ندارید، می‌توانید از این مرحله گذر کرده و ادامه پروسه تعویض گلس روی LCD گلکسی اس ۳ سامسونگ را از مرحله بعد دنبال نمایید.

مرحله ۱۱: جابجا کردن روکش اسپیکر مکالمه از گلس قدیمی به جدید

گلس جدیدی که برای گلکسی اس ۳ مینی خریداری کرده‌اید شامل روکش فلزی روی اسپیکر مکالمه نمی‌شود. بنابراین لازم است این بخش را از گلس قدیمی جدا کرده و بر روی گلس جدید نصب کنید.

مرحله ۱۲: تمیز کردن فریم گلکسی اس ۳ تعمیری

قبل از تعویض گلس روی LCD گلکسی اس ۳ و نصب گلس جدید روی فریم گوشی، حتما اطراف آن را کاملا تمیز کنید تا هیچ گرد و غبار یا شی مزاحمی روی فریم و نمایشگر گوشی وجود نداشته باشد.

نکته: این مرحله از کار را با دقت بالایی انجام دهید و کوچک ترین آلودگی را از روی ال سی دی و فریم گوشی پاک کنید، چون در غیر این صورت گلس LCD روی نمایشگر چسبیده می‌شود و گرد و غبارهای موجود هم در زیر آن باقی مانده و حالتی آزاردهنده به وجود می‌آید.

مرحله ۱۳: نصب چسب اطراف فریم

چسب نگهدارنده گلس LCD گوشی را در اطراف فریم آن نصب کنید. مکان هایی که باید چسب مذکور روی آن ها نصب شود در عکس فوق به صورت دقیق نمایش داده شده است.

نکته: مراقب باشید که روی چسب نگهدارنده گلس LCD هیچ گرد و غباری ننشیند، چون ممکن است کیفیت کیپ شدن گلس LCD بر روی نمایشگر گوشی را پایین بیاورد.

مرحله ۱۴: باز کردن تلق های روی گلس جدید

گلس LCD جدید را بیرون آورده و تلق های محافظی که روی دو سمت آن نصب شده‌اند را از آن جدا کنید.

مرحله ۱۵: تعویض گلس روی LCD گلکسی اس ۳

با دقت بالا گلس LCD جدید گلکسی اس ۳ سامسونگ را روی فریم نمایشگر آن نصب کنید. با نوک اسپاتول، قاب باز کن یا انگشت خود به لبه های گلس روی LCD فشار وارد کنید تا محکم به چسب اطراف فریم گوشی بچسبند.

بدین صورت تعویض گلس روی LCD گلکسی اس ۳ سامسونگ انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *