مقالات تعمیر گوشی

علت خاموش روشن شدن پشت سرهم گوشی

خاموش و روشن شدن پشت سرهم گوشی مشکلی است که کمتر کاربری با آن روبه رو نشده است. این مشکل به دلایل مختلفی ایجاد می شود. راه حل های متفاوتی هم برای آن در نظر گرفته می شود. برای مثال ری استارت شدن پشت سر هم گوشی می تواند بعد از به روزرسانی اندروید به آخرین نسخه یا اعمال تغییراتی مثل نصب برنامه های نه چندان مطمئن روی گوشی ایجاد شود و منجر به بوت نشدن آن شود. گاهی در این مشکل، دستگاه روی لوگوی سامسونگ متوقف می شود یا اینکه دائما ریستارت می شود. برای رفع این اختلالات روش های مختلفی مطرح است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

رفع مشکل خاموش و روشن شدن پشت سرهم گوشی سامسونگ

حل و رفع مشکل خاموش و روشن شدن پشت سرهم گوشی به روش های مختلفی امکان پذیر است. اگر روش هایی که در ادامه شرح می دهیم برای رفع این مشکل، به شما کمکی نکردند، حتما از یک مرکز تعمیراتی کمک بخواهید. راه اول برای حل مشکل خاموش و روشن شدن پشت سرهم گوشی استفاده از محیط ریکاوری ( recovery ) یا بوت لودر ( bootloader ) گوشی است. باید بدانید که در این مواقع اجرای رام های غیر رسمی ( Custom ROM ) یا همان سیستم عامل های اندروید دستکاری شده و فلش کردن گوشی توصیه نمی شود، زیرا مشکلات دیگری را برای گوشی ایجاد خواهد کرد.

چرا گوشی مدام خاموش و روشن می شود؟

علت یابی این موضوع و این مشکل اندکی سخت و پیچیده است؛ ما در ادامه اصلی ترین دلایل مطرح در مشکل خاموش و روشن شدن پشت سرهم گوشی را توضیح داده ایم، اما حتی گاهی پیش می آید که هیچ یک از این دلایل علت این اشکال و ایراد نیست. مثلا گاهی در حین آپدیت OTA (Over-the-Air) یا فریز شدن، گوشی دائما ری استارت می شود. در این شرایط اگر هارد یا حافظه دستگاه معیوب شده باشد، ایراد سخت افزاری است و مسیر رفع آن متفاوت خواهد بود.

نکته ای که به عنوان راهنما می توانیم به شما بگوییم این است که اگر هنگام راه اندازی گوشی سامسونگ، دستگاه در لوگوی شرکت سامسونگ ثابت باقی ماند، نشانه این است که با مشکل سخت افزاری روبه رو هستید یا اگر مطمئن هستید که دستگاه دچار ضربه فیزیکی شده است، باید مسائل سخت افزاری را جدی تر بررسی کنید. در صورتی که بعد از نمایش لوگو دستگاه به سمت بوت شدن پیش رفت، مشکل نرم افزاری است و راحت تر حل می شود.

دلایل نرم افزاری خاموش و روشن شدن پشت سرهم گوشی

۱.کمبود فضای کم دسترسی در حافظه داخلی گوشی

۲.نصب بد افزار های مخرب

۳.عدم تناسب نرم افزار با نوع سیستم عامل اندروید

۴.حذف اشتباهی فایل های سیستمی

در ادامه در رابطه با مابقی علت خاموش روشن شدن پشت سرهم گوشی صحبت خواهیم کرد.

روش های حل مشکل خاموش و روشن شدن پشت سرهم گوشی
روش های رایج ریکاوری اندروید

۱.ریکاوری یا Bootloader دستگاه با ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه
۲.ریکاوری یا Bootloader با پاک کردن و از بین بردن کش اندروید
۳.استفاده از برنامه های ریکاوری

۴.استفاده از Safe Mode در اندروید
۵.استفاده از روش های ریستارت کردن سخت و نرم اندروید (Soft reboots / hard reboots)

بوت کردن دستگاه در وضعیت ASR

این روش یک روش کاربردی و بسیار موثر برای حل مشکل خاموش و روشن شدن پشت سرهم گوشی است. اما بدانید که در این روش تمام برنامه ‌ها و تنظیمات فعلی گوشی‌ شما حذف می شود. برای اجرای این روش باتری گوشی را خارج کرده و در حدود ۳۰ ثانیه منتظر بمانید. سپس، باتری را دوباره در جای اصلی خود قرار دهید. اکنون دستگاه خود را در وضعیت ASR (اندروید سیستم ریکاوری) بوت کنید. برای این کار باید چند کلید ترکیبی را همزمان بگیرید. بسته به مدل گوشی خود این کلید های ترکیبی را پیدا کنید. اگر به کمک نیاز دارید، از گوگل کمک بگیرید، اما معمولا اگر همزمان کلید های افزایش صدا، Home و پاور را با هم نگه دارید، در وضعیت ASR قرار می گیرید.

در دستگاه هایی که کلید سخت افزاری Home ندارند، با نگه‌داشتن همزمان دو کلید افزایش صدا و پاور، آنها را در وضعیت ASR بوت کنید؛ سپس در منوی ریکاوری، به‌ وسیله دکمه کاهش/ افزایش صدا بین گزینه‌ها جابه‌جا شوید و سپس عبارت “wipe cache partition”را انتخاب کنید. اکنون باید Wipe Data Factory را انتخاب کنید و بعد با برگشت به منوی اصلی ریکاوری، دستگاه خود را با استفاده از گزینه “reboot system now” مجددا راه‌اندازی کنید. اگر مشکل خاموش و روشن شدن پشت سرهم گوشی یا بوت لوپ با این روش حل نشود، علاوه بر مراحل فوق، “wipe data/factory reset” را هم انتخاب کرده و سپس دستگاه را ریبوت کنید. به این ترتیب باید مشکل بوت‌لوپ حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *