آموزش تعمیرات سامسونگ, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی A3 2015, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی A3 2016, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی A3 2017, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی A5 2015, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی A5 2016, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی A5 2017, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی A80, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی J1, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی J3 2016, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی J6, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی Note, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی Note 3, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی Note 4, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی Note 5, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی Note II, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S Blaze, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S II, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S II T989, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S Plus, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S Vibrant, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S3, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S3 Mini, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S4, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S4 Active, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S4 Mini, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S5, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S5 Active, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S5 Mini, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S5 Neo, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S6, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S6 Edge, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S6 Edge Plus, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S6 اکتیو, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S7, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S7 Active, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S7 Edge, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S8, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S8 Plus, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S9, آموزش تعمیرات سامسونگ گلکسی S9 Plus, آموزش تعمیرات سامسونگ گلگسی S3 Mini

علت داغ شدن گوشی سامسونگ چیست؟📱

علت داغ شدن گوشی سامسونگ چیست؟

 

سوالات متداول
یکی از مشکلات گوشی هوشمند که همه‌گیر شده است، داغ شدن بیش از اندازه این دستگاه می‌باشد. مطمئناً شما هم بارها این مشکل را تجربه کرده‌اید.با مای تعمیر همراه باشید.

اما آیا می‌دانید که چه دلایلی موجب داغ شدن بیش از اندازه موبایل می‌شود و چگونه باید این مشکل را برطرف کرد؟ در ادامه این مطلب تصمیم داریم علت داغ شدن گوشی سامسونگ و راهکارهای حل این مشکل را بررسی کنیم و به این سوالات پاسخ دهیم پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

۱.دلیل داغ شدن گوشی سامسونگ در یک نگاه + راهکارهای حل این مشکل
۲.شارژ کردن باتری گوشی تا ۱۰۰ درصد ؛ باتری گوشی را تا ۸۰ درصد شارژ کنید.
۳.اجرای چندین اپلیکیشن به صورت همزمان ؛ اپلیکیشن‌های بلااستفاده را ببندید.
۴.زیاد بودن نور صفحه نمایش ؛ روشنایی صفحه نمایش را کاهش دهید.
۵.عدم بروزرسانی اپلیکیشن‌ها ؛ اپلیکیشن‌های گوشی خود را به‌روز نگه دارید.
۶.ویروسی شدن گوشی ؛ یک آنتی ویروس بر روی گوشی خود نصب کنید.
۷.اجرای بازی‌های سنگین ؛ از بازی کردن با گوشی دست بکشید.
۸.خرابی کابل شارژ موبایل ؛ کابل شارژ را تعویض کنید.
۹.خرابی باتری موبایل ؛ باتری گوشی را تعویض کنید.

علت داغ شدن گوشی سامسونگ

-شارژ کردن باتری گوشی تا ۱۰۰ درصد ؛ باتری گوشی را تا ۸۰ درصد شارژ کنید

مهم‌ترین علت داغ شدن گوشی سامسونگ شارژ کردن این دستگاه تا ۱۰۰ درصد است. طبق نظر کارشناسان شارژ کردن باتری گوشی تا ۱۰۰ درصد نه تنها موجب داغ شدن بیش از اندازه گوشی می‌شود بلکه عمر باتری آن را کاهش می‌دهد. هر چند که باتری یک قطعه مصرفی است که دیر یا زود خراب می‌شود و به تعویض نیاز پیدا می‌کند اما رعایت برخی نکات کلیدی مثل شارژ کردن گوشی تا ۸۰ درصد می‌تواند کمی به افزایش طول عمر آن کمک کند. مطمئناً این سوال برایتان پیش آمده است که چرا باید باتری گوشی را تا ۸۰ درصد شارژ کنیم؟ برای اینکه پاسخ این سوال را درک کنید بهتر است به این مثال توجه کنید.

فرض کنید سوار اتوبوس می‌شوید و افراد کمی داخل اتوبوس هستند اما همچنان که اتوبوس ایستگاه‌های بیشتری را طی می‌کند تعداد افراد بیشتری سوار اتوبوس می‌شوند تا جایی که کل اتوبوس پر می‌شود. حالا اگر باز هم کسی بخواهد سوار اتوبوس شود همه باید بهم بچسبند و تحت فشار قرار بگیرند تا جا برای آدم‌های جدید باز شود. اینگونه هم فشار زیادی به همه وارد می‌شود و هم اینکه سرعت اتوبوس به دلیل وزن زیادی که بخاطر تعداد مسافرهای زیاد تحمل می‌کند، کند می‌شود. دقیقاً داستان شارژ کردن گوشی بیش از ۸۰ درصد هم همین است. در واقع شارژ باتری گوشی بعد از ۸۰ درصد که ظرفیت باتری رو به اتمام است خیلی کند پیش می‌رود و اینجاست که به باتری گوشی فشار وارد می‌شود و داغ می‌کند. به همین دلیل بهتر است زمانی که شارژ باتری گوشی به ۴۰ درصد رسید آن را شارژ کنید و زمانی که به ۸۰ درصد رسید شارژ شدن آن را متوقف کنید.

-اجرای چندین اپلیکیشن به صورت همزمان ؛ اپلیکیشن‌های بلااستفاده را ببندید
دیگر علت داغ شدن گوشی سامسونگ اجرا کردن چندین اپلیکیشن به صورت همزمان بر روی گوشی است. چرا که هر چقدر تعداد اپلیکیشن‌های در حال استفاده بر روی گوشی شما بیشتر باشد CPU یا همان پردازنده گوشی بیشتر درگیر خواهد شد. چون CPU باید قدرت پردازش خود را بین تمامی اپلیکیشن‌هایی که باز هستند تقسیم کند به همین دلیل سرعت گوشی کند می‌شود.

دقیقاً مانند کلاس شلوغی که یک معلم مجبور است حواس و تمرکز خود را بین تمامی دانش‌آموزان تقسیم کند. به همین دلیل سرعت تدریس دروس در کلاس عمومی پایین است اما این مسئله دقیقا در کلاس‌های خصوصی برعکس است. با این وجود به شما پیشنهاد می‌کنیم که به جای اجرای چندین اپلیکیشن به صورت همزمان بر روی گوشی خود تنها اپلیکیشن مورد نیاز خود را باز نگه دارید و سایر اپلیکیشن‌های در حال اجرا را ببندید.

-زیاد بودن نور صفحه نمایش ؛ روشنایی صفحه نمایش را کاهش دهید

زیاد بودن نور صفحه نمایش یکی دیگر از عواملی است که به باتری گوشی فشار زیادی وارد می‌کند. وارد شدن فشار زیاد به باتری گوشی نیز موجب داغ شدن این دستگاه می‌شود. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که میزان روشنایی صفحه نمایش گوشی خود را کاهش دهید. اینگونه فشار کمتری به باتری گوشی وارد شده و بیش از اندازه هم داغ نمی‌شود.

-عدم بروزرسانی اپلیکیشن‌ها ؛ اپلیکیشن‌های گوشی خود را به‌روز نگه دارید

مهم‌ترین دلیلی که هر از چند گاهی یک آپدیت جدید برای هر کدام از اپلیکیشن‌ها منتشر می‌شود این است که هر کدام از آن‌ها دارای ایرادتی بوده‌اند که در آپدیت جدیدی که برای آن‌ها منتشر شده است برطرف گردیده است.

بنابراین بهتر است تمامی اپلیکیشن‌های گوشی خود را به‌روز نگه دارید چرا که ممکن است در نسخه‌های قدیمی آن‌ها مشکلی وجود داشته باشد که موجب داغ شدن بیش از اندازه گوشی شوند. از این‌رو عدم بروزرسانی اپلیکیشن‌ها نیز دیگر علت داغ شدن گوشی سامسونگ است که با بروزرسانی آن‌ها می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

-ویروسی شدن گوشی ؛ یک آنتی ویروس بر روی گوشی خود نصب کنید

ویروس‌ها مهم‌ترین دلیل داغ شدن گوشی سامسونگ هستند. اگر به تازگی از وب سایت‌های نامعتبر اپلیکیشنی دانلود و بر روی گوشی خود نصب کرده‌اید و پس از آن شاهد داغ شدن بیش از اندازه گوشی خود بوده‌اید مطمئن باشید که علت داغ شدن گوشی سامسونگ ویروسی شدن آن است.

شما می‌توانید با حذف نرم‌افزار ویروسی از روی گوشی خود و همچنین دانلود یک اپلیکیشن آنتی ویروس و نصب آن بر روی موبایل خود مشکل داغ شدن آن را برطرف کنید.

-اجرای بازی‌های سنگین ؛ از بازی کردن با گوشی دست بکشید

اجرای بازی‌های سنگین بر روی گوشی یکی دیگر از مواردی است که نه تنها موجب کار کردن بیش از اندازه CPU می‌شود بلکه فشار زیادی به باتری وارد می‌کند و همین مسئله موجب داغ شدن بیش از اندازه گوشی می‌شود. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای جلوگیری از داغ شدن گوشی از اجرای بازی‌های سنگین بر روی آن خودداری کنید.

-خرابی کابل شارژ موبایل ؛ کابل شارژ را تعویض کنید

در صورتی که هیچ یک از مواردی که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم علت اصلی داغ شدن گوشی شما نباشد احتمال دارد که خرابی کابل شارژ موبایل علت داغ شدن گوشی سامسونگ باشد. البته زمانی می‌توانیم بگوییم خرابی کابل شارژ دلیل داغ شدن گوشی سامسونگ است که در حین شارژ شدن گوشی چنین اتفاقی برای آن بیافتد.

بنابراین اگر هنگام شارژ کردن موبایل خود متوجه شدید که بیش از اندازه داغ شده است در حالی که وقتی داخل شارژ است از آن استفاده نمی‌کنید، می‌تواند به دلیل خرابی کابل شارژ آن باشد. از این‌رو بهتر است با استفاده از کابل شارژ دیگری گوشی خود را تست کنید. در صورتی که گوشی شما بدون اینکه داغ کند شارژ شد به این معناست که کابل شارژ آن خراب شده است و نیاز به تعویض دارد.

-خرابی باتری موبایل ؛ باتری گوشی را تعویض کنید

یکی دیگر از دلایلی که موجب می‌شود گوشی شما بیش از اندازه داغ کند به ویژه زمانی که در حال شارژ شدن است، خرابی باتری آن می‌باشد. نشانه‌های خرابی باتری کاملاً واضح است. یکی از بارزترین نشانه‌های خرابی باتری موبایل این است که وقتی شارژ موبایل شما به یک عدد مشخصی می‌رسد موبایل شما ناگهان خاموش می‌شود و تا زمانی که آن را به شارژ نزنید روشن نخواهد شد. از طرفی زمانی که باتری گوشی شما خراب باشد شارژ آن خیلی سریع خالی می‌شود به ویژه زمانی که به اینترنت متصل می‌شوید. در این حالت راهی جزء تعویض باتری گوشی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *