آموزش تعمیرات سامسونگ

مشکلات رایج تبلت سامسونگ

مشکلات رایج تبلت سامسونگ

 

مشکلات رایج تبلت سامسونگ ،چندین سال است که کامپیوترهای جیبی یا همان تبلت ها در زندگی روزمره جای خود را باز کرده‌اند. این وسایل کارآیی بسیاری داشته و به خوبی می‌توانند امور روزانه و شخصی یک فرد را در زمینه الکترونیک برآورده سازند.با مای تعمیر همراه باشید.

تبلت‌ها با برندهای مختلف در بازار برای تمام علاقمندی‌ها وجود دارند که یکی از برترین این برندها سامسونگ است. این شرکت از بزرگ‌ترین شرکت‌های الکترونیکی است که در کره جنوبی راه‌اندازی شده است. زیر مجموعه‌های شرکت سامسونگ در تمام کشورهای جهان گسترده شده‌اند و از سال ۱۹۳۸ تا کنون توانسته‌اند دست به تولیدات بسیار پیشرفته‌ای در زمینه الکترونیک به خصوص گوشی و تبلت داشته باشد.

سامسونگ به خصوص در مدل‌های گلکسی، تبلت‌های مختلفی را ارائه داده است که با استفاده از سیستم عامل‌های اندروید و همچنین گوگل کار می‌کنند. تبلت‌های گلکسی سامسونگ یک رایانه بسیار سبک و کوچک هستند که صفحه نمایش‌هایی با ابعاد متفاوت دارند. در تمامی مدل‌های گلکسی می‌توانید از صفحه کلید لمسی استفاده کنید و حتی اگر بخواهید امکان اتصال صفحه کلید جداگانه نیز برای این وسیله فراهم شده است.

در مدل‌های گلکسی از اینترنت‌های G3 به بالا می‌توانید استفاده کنید. از ماه ژانویه سال ۲۰۱۱ تبلت‌های سامسونگ به خصوص مدل‌های گلکسی وارد بازار شدند و طرفداران بسیاری پیدا کرد ولی با تمامی این‌ها مشکلات متداول تبلت سامسونگ همچنان پا بر جا باقی است و تبلت‌ها نیز مانند هر وسیله الکترونیکی دیگر امکان خرابی اختلال در عملکرد را دارد که در ادامه این متن به بررسی مشکلات متداول تبلت سامسونگ می‌پردازیم.

پیدایش خطوط روی صفحه نمایش تبلت سامسونگ

از جمله مشکلاتی که برای سایر تبلت‌ها و به خصوص تبلت سامسونگ می‌تواند رخ دهد پیدا شدن خطوط رنگی روی صفحه نمایش است. در صورتی که تبلت سامسونگ از دست رها شود و به زمین پرتاب شود ممکن است با شکستگی و یا ضربه شدید در ناحیه صفحه نمایش مواجه شود که این علت می‌تواند سبب بروز خطوط رنگی و یا نامنظم روی صفحه نمایش تبلت گردد که این یکی از مشکلات متداول تبلت سامسونگ به شمار می‌رود و نیاز به تعمیر صفحه ال سی دی دارد. بهترین راه حل تعویض صفحه است که البته هزینه سنگینی نیز در بر می‌گیرد.

خیس شدن تبلت سامسونگ

یکی دیگر از مشکلات متداول تبلت سامسونگ این است که لیوان آب یا چای یا هر نوع نوشیدنی دیگری روی تبلت شما واژگون شده و تبلت خیس شود. این مشکل نه تنها در تبلت بلکه در کامپیوترهای رومیزی نیز ممکن است رخ دهد و سبب خرابی و یا ایجاد اختلال در روند کارکرد تبلت شود. با ریختن نوشیدنی روی تبلت ممکن است مایع به داخل آن نیز نفوذ کرده و موجب خرابی تبلت شود.

مشکلات نرم افزاری تبلت سامسونگ

در این وضعیت با روشن کردن تبلت با یک صفحه سیاه و تاریک مواجه خواهید شد. حتی اگر سعی کنید که دکمه پاور را چند ثانیه نیز نگه دارید باز امکان روشن نشدن و یا سیاه شدن صفحه نمایش زیاد است. برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید تبلت را برای مدتی نه چندان کوتاه مثلا یک روز تمام در کیسه برنج قرار دهید ولی اگر نوشیدنی شیرینی مانند شربت و یا نوشابه روی تبلت بریزد، بوده، قرار دادن داخل برنج خشک به شما کمک نخواهد کرد و نیاز دارید که تبلت را به نمایندگی برده و برای تعمیر آن اقدام کنید.

هنگ کردن تبلت سامسونگ را چگونه برطرف کنیم؟

از مشکلات متداول تبلت سامسونگ این است که بدون در نظر گرفتن برنامه‌های داخلی، ناگهان و یک باره دستگاه تبلت خاموش شده یا این که به طور کلی کار نمی‌کند، که در این مواقع می‌گوییم دستگاه هنگ کرده است. این مشکل را می‌توانید با چند روش برطرف کنید. ابتدا دقت کنید که آیا هنگام استفاده از یک برنامه خاص دچار این مشکل می‌شوید یا این که هیچ ارتباطی به برنامه‌های داخل تبلت ندارد.

در مرحله بعدی می‌توانید از تنظیم مجدد به حالت کارخانه استفاده کنید. در منوی تنظیمات، از گزینه “تنظیم مجدد به حالت کارخانه” استفاده کرده و تبلت را مجدد روشن کنید. راه‌حل بعدی برای این مشکل این است که نرم‌افزار تبلت خود را بروزرسانی کنید.

یکی دیگر از مشکلات این است که اگر با اجرای یک برنامه خاص دچار این مشکل می‌شوید بهتر است آن نرم‌افزار را به طور کلی حذف کرده و مجدد آن را از یک سایت ارائه دهنده معتبر مانند Google Play دانلود کنید. به ویژه کسانی که از دستگاه‌های تبلت گلکسی استفاده می‌کنند باید نرم‌افزارهای خود را به روز نگه دارند.

با افت حافظه تبلت سامسونگ چه کار کنیم؟

از مشکلات متداول تبلت سامسونگ این است که دستگاه تبلت دچار افت در قسمت حافظه می‌شود و دستگاه از حافظه کافی برخوردار نیست. این در حالی است که تمامی برنامه‌ها و نرم‌افزارهای شما بخش بسیار کمی از حافظه اصلی تبلت را اشغال کرده‌اند ولی به‌طور مداوم این مشکل به چشم می‌خورد.

معمولا با روشن و خاموش کردن تبلت سامسونگ این مشکل برطرف می‌شود. اما در صورتی که برطرف نشد می‌توانید از نرم‌افزارهای مدیرت برنامه استفاده کنید که برنامه‌های کم کاربرد و دارای حجم بسیار بالا را مدیریت کرده و پاک کند.

از روش پاک کردن بسیاری از برنامه‌ها به صورت دستی نیز می‌توانید استفاده کنید و حافظه داخلی برخی از نرم‌افزارها که شامل دیتا و یا عکس‌های زیاد است را پاک کنید تا حافظه بیشتری در اختیار داشته باشید. حتی گاهی اوقات استفاده از یک کارت SD نامناسب و نامرغوب نیز می‌تواند سبب بروز مشکلات در کمبود حافظه دستگاه تبلت شود.

برای بررسی و کنترل عملکرد کارت SD می‌توانید از منوی تنظیمات کارت SD را فرمت کنید البته قبل از این کار حتما از فایل‌های ضروری خود پشتیبان تهیه کنید. گاهی اوقات نیز با انتخاب برگشت به حالت تنظیمات کارخانه تمامی این مشکلات بر طرف می‌شود که کافی است به منوی تنظیمات رفته و گزینه برگشت به حالت کارخانه را انتخاب کنید تا حافظه عملکرد بهتر و سریع‌تری پیدا کند.

مشکلات آپدیت کردن تبلت سامسونگ

همان طور که می‌دانید تمامی تبلت‌ها را باید هر چند وقت یک بار آپدیت کرد. این عمل را معمولا به صورت هشدار دستگاه تبلت یادآوری می‌کند. ولی کاربر نیز باید با دقت در این روند از مشکلات متداول تبلت سامسونگ در مورد آپدیت، پیشگیری کرده و به روش‌های صحیح این کار را انجام دهد.

از جمله مشکلاتی که در آپدیت تبلت سامسونگ رخ می‌دهد این است که قبل از آپدیت فضای کافی حافظه را کنترل نکرده باشید. حتما باید قبل از آپدیت، فضای کافی حافظه را بررسی کرده و در صورتی که فضای کافی وجود ندارد با حذف و یا پاک‌سازی فایل‌ها و اپ‌های اضافی این فضا را آماده فایل‌های جدید آپدیت کنید.

البته فراموش نکنید که تهیه نسخه پشتیبان از فایل‌های تبلت در برطرف‌سازی بیشتر مشکلات متداول تبلت سامسونگ به شما کمک می‌کنند. پس بهتر است قبل از آپدیت نسخه پشتیبان را نیز تهیه کرده باشید. در روش آپدیت تبلت سامسونگ باید نسخه اندروید را بروزرسانی کنید در بسیاری از تبلت‌ها به این طریق است که خود سیستم زمانی که اندروید جدید آماده است هشدار می‌دهد و شما می‌توانید آن را نصب کنید ولی در سیستم‌هایی که این عمل انجام نمی‌شود می‌توان با استفاده از حالت Costume یا سفارشی، مشکلات ناشی از آپدیت را به راحتی برطرف کنید.

خاموش شدن تبلت هنگام بازی

ز مشکلات متداول تبلت سامسونگ این است که هنگام اجرای یک بازی در تبلت به طور ناگهانی از بازی خارج شده و تبلت یا خاموش می‌شود یا از نو راه اندازی می‌شود. برای رفع این مشکل به خاطر داشته باشید که اگر مدت طولاتی برای بازی از تبلت استفاده می‌کنید، بهتر است هر چند وقت یک بار در حافظه تبلت، برنامه‌های اضافه که کمتر و یا اصلا کاربردی برایتان ندارد را پاک کنید و با استفاده از Clear Data دیتاهای اضافه را حذف کنید. این کار کمک می‌کند تا هنگام بازی کمتر دچار مشکل شوید.

کرش کردن گوگل پلی اندروید

گاهی پیش میاد بعد از راه اندازی مجدد گوگل پلی مشکلاتی بوجود بیاد؛ مهم ترین دلیل این اتفاق میتواند کش حافظه باشد؛ بعد از اینکه کش حافظه را پاک کنید حتما مشکل برطرف خواهد شد.

۱- قسمت تنظیمات تبلت بروید؛ به بخش اعلان ها بروید.

۲- APP&NOtification کلیک کنید و گزینه See all X Path انتخاب کنید.

۳- بخش storage را انتخاب کنید و گزینه clear cath را بزنید و در انتها تبلت خود را ریست کنید.

حال در صورتی که تبلت شما دچار نقص فنی و یا ظاهری شد که قادر به تعمیر آن نبودید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات تبلت خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.

منابع:

howstuffworks.com
androidcentral.com
samsung.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *