مقالات تعمیر گوشی

چگونگی تعمیر ال سی دی شکسته و گلس آن

امروز در این بخش قصد داریم چگونگی تعمیر ال سی دی شکسته و گلس آن را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

شاید این سوال در ذهن شما هم ایجاد شده باشد که چرا هزینه تعمیر ال سی دی شکسته گوشی های موبایل بالاست؟ آیا راهی وجود دارد که بتوانیم با استفاده از آن هزینه تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی های موبایل را به حداقل برسانیم؟
شرح دو حالت مختلف تعمیر ال سی دی شکسته گوشی

ال سی دی یا همان صفحه نمایش گوشی های موبایل ممکن است به دو حالت مختلف دچار شکستگی شود. در حالت نخست بعد از ضربه‌ای که به ال سی دی وارد شده و شکستگی که ایجاد می‌شود، تاچ یا ال سی دی دستگاه کاملا از کار می‌افتند. این موضوع بدان معناست که صفحه نمایش گوشی چیزی نشان نمی‌دهد یا اگر هم نشان دهد، در قبال دستورات لمسی شما هیچ عکس‌العملی ارائه نمی‌کند. در این شرایط شما برای تعمیر ال سی دی شکسته گوشی ملزم به تعویض کل مجموعه تاچ و ال سی دی خواهید شد که متاسفانه یکی از تعمیرات پر هزینه گوشی های موبایل محسوب می‌شود.

اما در حالت دوم ممکن است ضربه‌ای که به گوشی وارد شده فقط شیشه یا اصطلاحا گلس روی ال سی دی را بشکند و به خود ال سی دی و تاچ دستگاه آسیبی وارد نشود. در این شرایط علیرغم اینکه روی صفحه نمایش گوشی شکستگی و ترک هایی به وجود می‌آید، ال سی دی دستگاه هیچ مشکلی برای ارائه محتوای لازم نخواهد داشت و دستورات لمسی کاربر را هم بدون مشکل اجرا می‌کند. در اینگونه موارد می‌توان تعمیر ال سی دی شکسته گوشی را فقط با تعویض گلس روی LCD انجام داد و بدین ترتیب از تعویض کل مجموعه تاچ و ال سی دی ممانعت به عمل آورد. اگر بتوان این کار را انجام داد، هزینه تعمیر ال سی دی شکسته گوشی به شدت کاهش پیدا می‌کند.

تعمیر ال سی دی گلس شکسته

چرا هزینه تعویض کامل تاچ و ال سی دی شکسته موبایل بالاست؟

گوشی های موبایل امروزی از صفحه نمایش های بزرگی بهره می‌برند که عموما کیفیت عالی هم دارند. صفحه نمایش گوشی های موبایل به دلیل ساختار پیچیده و نقش مهمی که دارند، یکی از گران قیمت ترین قطعات سخت افزاری این گجت ها محسوب می‌شوند. به همین دلیل هزینه تهیه نسخه اورجینال آن ها برای جایگزین کردن در گوشی های موبایل بالاست. صفحه نمایش اغلب گوشی های مدرن امروزی به دلیل کیفیت عالی که دارند، گران قیمت ترین قطعه سخت افزاری آن ها محسوب می‌شود. این موضوع سبب شده که تعویض کامل تاچ و ال سی دی شکسته گوشی های موبایل هزینه بسیار بالایی را برای کاربر به همراه داشته باشد.

شرح دقیق نحوه تعمیر ال سی دی گلس شکسته در موبایل

همانطور که پیش از این اشاره داشتیم، در برخی شرایط شکستگی ال سی دی گوشی موبایل به گونه‌ای است که فقط با تعویض گلس روی LCD مشکل برطرف می‌شود. در این شرایط هزینه تعمیر ال سی دی گوشی نسبت به حالتی که قرار باشد کل مجموعه تاچ ال سی دی دستگاه تعویض شوند به شدت کاهش پیدا می‌کند. در ادامه توضیحات دقیق تری در رابطه با نحوه تعمیر ال سی دی گلس شکسته گوشی های موبایل ارائه خواهیم کرد. برای انجام این کار از دستگاهی تحت عنوان OCA لمینت استفاده می‌شود. اما دستگاه OCA لمینت چگونه تکه های شکسته ال سی دی شما را به هم متصل کرده و آن را مثل روز اول می کند؟! شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید متخصصان تعمیرات موبایل چگونه با استفاده از مهارت و دستگاه لمینت OCA، تکه های ال سی دی شکسته را از روی گوشی خارج کرده و گوشی شما را درست مثل روز اول به شما تحویل دهد؟

تعویض ال سی دی گلس شکسته در گوشیهای آیفون و سامسونگ امکان پذیر می باشد. به شرطی تعمیر ال سی دی گلس شکسته شما انجام می پذیرد که که گلس روی ال سی دی (شیشه بیرونی) شکسته باشد، تصویر داشته باشید و تاچ کار بکند.
هزینه تعمیر ال سی دی گلس شکسته به مراتب از تعویض آن کمتر می باشد و مزیت دیگر تعمیر ال سی دی موبایل این است که ال سی دی اورجینال گوشی خودتان تعمیر شده و از کیفیت آن کاسته نمی شود. تعویض گلس ال سی دی ها با مجهزترین دستگاه های موجود در دنیا (دستگاه لمیسنت) و چسب OCA انجام می شود و پس از تعمیر ال سی دی موبایل به کیفیت اولیه خود باز می گردد.

حالت لمینت بدون ایجاد حباب هوا

۱-دستگاه را به برق متصل کرده و دکمه استارت ماشین را می فشاریم.

۲-دکمه ی ایست اضطراری را در جهت عقربه های ساعت تا زمانی که دکمه به بالا بپرد و به آرامی می چرخانیم.

۳-پنل سیستم استارت را می فشاریم و بر روی دکمه تنظیمات کلیک کرده و گزینه تنظیمات لمینت را انتخاب می کنیم : زمان لمینت را بر روی ۱۸۰ ثانیه و و زمان وکیوم را بر روی پانزده ثانیه و دمای لمینت را بر روی ۴۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم.

۴-دکمه تایید را فشار داده و سپس دکمه بازگشت را می فشاریم . بعد از بازگشت به صفحه نخست گزینه لمینت را انتخاب می کنیم.

۵-فشار لمینت را بر روی سی پنج صدم مگا پاسکال قرار می دهیم.

۶-ال سی دی را تمیز می کنیم فیلم OCA را به همراه چسب آن می کشیم و آن را به سرعت و با دقت و کاملا بر روی ال سی دی قرار می دهیم و با ضربه انگشت سبابه بر روی وسط ال سی دی آن را بر روی ال سی دی پخش می نماییم.

۷-حال می بایست ال سی دی را روی سینی قرار دهیم و آن را در تانک لمینت قرار دهیم و در را ببندیم.

۸-حال دکمه استارت را فشار می دهیم با یک دست فشار می آوریم تا زمانی که مکش شروع شود.

۹-زمانی که پمپ خلا به مقدار پیش فرض خود رسید سینی لمینت به پایین رانده خواهد شد.

۱۰-زمانی که تایم تنظیم شده به پایان برسد درب وکیوم به طور اتوماتیک باز خواهد شد .

حالت لمینت سریع

۱-زمان لمینت را بر روی ۲۰ ثانیه قرار می دهیم و فشار لمینت را بر روی چهار دهم مگا پاسکال تنظیم می کنیم.

۲-ما بقی تنظیمات در این حالت دقیقا مشابه حالت (حالت لمینت بدون حباب)قبل است.

عملیات حذف حباب های هوا

در این قسمت علاوه بر بررسی چگونگی تعمیر ال سی دی شکسته و گلس آن ، عملیات حذف حباب هاب هوا را مورد بررسی قرار میدهیم.

۱-دکمه اگزوز را فشار دهید ، پس از اتمام کار درب مخزن حذف کننده حباب را باز کنید.

۲-صفحه نمایش را به مخزن حذف کننده ی حباب تغییر دهید.

۳-دکمه بازگشت را لمس کنید و بر روی تنظیمات حذف حباب قرار دهید و زمان حذف حباب را بر روی ده تا بیست دقیقه و دمای حذف کننده حباب را روی ۴۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم.

۴-بازگشت را تایید می کنیم و پس از بازگشت به صفحه اول حذف حباب را استارت می کنیم.

۵-زمانی که تایم تنظیم شده به پایان رسید درب مخزن حذف حباب را باز می کنیم و صفحه نمایش را خارج می سازیم.

در شکل زیر می توانید اجزای دستگاه لمینت را مشاهده نمایید:

۱-سیستم کنترل ال سی دی

۲-پنکه رادیاتور

۳-پنل لمینت

۴-اگزوز دستی

۵-درب اتوکلاو

۶-صافی آب

۷-رابط برق

۸-دریچه باز شونده اضطراری

۹-کمپرسور

۱۰-پاور

۱۱-ایست اضطراری

۱۲-کنترلر دما

۱۳-پرس برای از بین بردن جباب های هوا

مزایای تعمیر ال سی دی گلس شکسته با این دستگاه

ما چگونگی تعمیر ال سی دی شکسته و گلس آن را بررسی کردیم و حال نوبت به بررسی مزایای تعمیر ال سی دی گلس شکسته با این دستگاه ها میرسد.

لمینت اتصالات شل

انطباق لمینت اتصالات شل بین سیلندر و صفحه لمینت ضامن صافی و مسطحی صفحه لمینت و ال سی دی می باشد و از اینکه تنها نیمی از ال سی دی لمینت شود جلوگیری می کند.

ایمنی بالا و بی سرو صدا کار کردن

دقت بالا در صافی آب در ایجاد محیطی مناسب و بی سر و صدا برای کار کردن بی تاثیر نخواهد بود.

سیلندر استیل با ضخامت ۸ میلیمتری

این دستگاه با ظرفیت ۵ لیتری می تواند بیش از بیست ال سی دی آیفون را یکجا برای بیرون کردن حباب های هوا از داخل آن در خود جای دهد .

کلام آخر

بنابراین تعمیر ال سی دی شکسته گوشی در شرایط خاص می‌تواند با هزینه خیلی کمی هم انجام شود. این شرایط خاص مربوط به زمانی می‌شود که فقط گلس روی ال سی دی گوشی دچار شکستگی شده باشد و خود ال سی دی و تاچ موبایل دچار مشکل نشوند. در این حالت با تعویض گلس روی ال سی دی و صرف هزینه‌ای ناچیز در مقایسه با تعویض کل تاچ ال سی دی دستگاه مشکل برطرف می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *