مقالات تعمیر گوشی

۷ روشی که به رفع مشکل تاچ گوشی کمک می کنند

مشکل تاچ اسکرین در موبایل و تبلت یکی از مواردی است که می‌تواند صاحبان این دستگاه‌ها را در دردسر بیندازد. از این رو اگر برای شما هم جالب است بدانید برای رفع مشکل تاچ گوشی چه باید بکنید در ادامه با ما همراه باشید.
اگر از کاربران گوشی‌های هوشمند هستید احتمالا شما هم روزانه صدها بار صفحه گوشی خود را برای انجام کارهای مختلف لمس می‌کنید. با این حساب جای تعجب نخواهد بود که اگر شیشه ظریف این دستگاه‌‎های هوشمند در استفاده مداوم دچار مشکل شود. اما با همه اینها عدم کار تاچ گوشی همیشه به معنی خرابی سخت افزار تلقی نمی‌شود و گاهی برخی از مشکلات نرم افزاری هستند که می‌توانند مشکلات مربوط به تاچ را ایجاد کنند. درنتیجه برای رفع مشکل تاچ اسکرین لازم است اقدامات لازم که در ادامه بیان می‌شود، به عمل آید.

 

تاچ اسکرین موبایل / mobile touch screen

۱.آیا نمایشگر گوشی شما شکسته است؟
برای رفع مشکل تاچ اسکرین گوشی خود را ریستارت کنید
گوشی را در حالت Safe Mode راه‌اندازی کنید
برای رفع مشکل لمس گوشی نمایشگر را بررسی کنید
۲.محافظ نمایشگر را بردارید
۳.زمان تاخیر صفحه نمایش را با کالیبره کردن ارتقا دهید
۴.برای حل مشکل تاچ گوشی زمان تاخیر نمایشگر را با کالیبره کردن ارتقا دهید
۵.از صدا و تشخیص چهره برای تعامل با گوشی خود کمک بگیرید
اپلیکیشن Voice Access
اپلیکیشن Eva Facial Mouse
۶.اتصال کیبود و موس به گوشی اندرویدی
۷.آیا گوشی شما در آب افتاده است؟

 

آیا نمایشگر گوشی شما شکسته است؟

 

برای حل مشکل لمس گوشی باید بگوییم، پیش از آنکه گوشی خود را از نظر سخت افزاری مورد بررسی قرار دهید، بخش نرم افزاری آن را بررسی کنید. در این راستا مراحل ساده‌ای از نظر نرم افزاری وجود دارند که می‌توانید برای حل مشکل تاچ گوشی و یا تبلت خود آنها را مورد استفاده قرار دهید.

 

 

گوشی خود را ریستارت کنید
شاید ریستارت کردن برای رفع مشکل تاچ گوشی راه‌حلی قدیمی و البته اندکی بیهوده به نظر برسد، اما واقعیت این است که این روش در اکثر موارد مفید خواهد بود و اغلب مؤثرتر از آنچه است که فکرش را می‌کنید. درواقع با راه‌اندازی مجدد و ریستارت، همه اجزای گوشی شما یک بار خاموش خواهند شد و دوباره کارها از سر گرفته می‌شود و راه‌اندازی خواهند شد. این موضوع می‌تواند باعث شود تا مشکل تاچ گوشی و یا سایر مشکلات این‌چنینی برطرف گردند.

برای ریستارت کردن هم لازم است دکمه پاور (Power) گوشی خود را نگه دارید تا منوی آن را مشاهده کنید. در منوی نشان داده شده گزینه Restart یا راه‌اندازی مجدد را برگزینید. اگر تاچ گوشی شما در این حد هم مشکل دارد که نمی‌توانید گزینه ریستارت را انتخاب کنید، پیشنهاد می‌دهیم که دکمه پاور را برای چند ثانیه نگه دارید تا دستگاه موبایل خاموش شود. بعد از آن می‌توانید مجددا با فشردن دکمه پاور برای چند ثانیه گوشی را روشن کنید.

گوشی را در حالت Safe Mode راه‌اندازی کنید


حالت Safe Mode در گوشی‌های اندروید، گوشی را بدون سرویس‌ها و برنامه‌های نصب شده روی آن لود خواهد کرد. درنتیجه شما در یک حالت امن با گوشی کار خواهید کرد و تاچ گوشی را در این حالت مورد بررسی قرار می‌دهید. با این حساب می‌توانید مشخص کنید که مشکل تاچ گوشی یک مشکل نرم افزاری است و برنامه شخص سومی باعث آن شده است یا خیر مشکل به سخت افزار گوشی برمی‌گردد. با پاسخ به این سؤال درواقع ۵۰ درصد راه را برای رفع مشکل تاچ گوشی رفته‌اید.

safe mode/ حالت ایمن در گوشی اندرویدی

برای اینکه گوشی اندرویدی خود را در حالت Safe Mode لود کنید، در بیشتر گوشی‌های جدید کافی است دکمه پاور را زده و نگه دارید. حال از منوی ظاهر شده، دکمه Power Off را زده و نگه دارید و لازم است دکمه پاور را برای مدتی نگه دارید تا منوی جدیدی باز شود و از آنجا گزینه Safe Mode یا حالت ایمن را برگزینید. بعد از تایید، گوشی شما ریستارت خواهد شد و خیلی زود در حالت ایمن یا همان Safe Mode بالا می‌آید. برای خروج از این حالت هم می‌توانید مراحل قبل را تکرار کنید فقط در منوی پاور لازم است که گزینه ریستارت (Restart) را برگزینید.

برای رفع مشکل لمس گوشی نمایشگر خود را بررسی کنید

 

رای اینکه صفحه نمایش خود را مورد بررسی قرار دهید، می‌توانید به گوگل پلی مراجعه کنید. در این اپلیکیشن طیف وسیعی از اپلیکیشن‌های مربوط به بررسی صفحه نمایش قرار دارند. درواقع این دست از برنامه‌ها برای بررسی تاچ گوشی طراحی شده‌اند. در این راستا ما به شما برنامه Display Tester را برای رفع مشکل تاچ گوشی پیشنهاد می‌دهیم.

در مورد نحوه کار با Display Tester هم باید بگوییم زمانی که این برنامه را باز می‌کنید، آپشن‌های مختلفی را برای ارزیابی جنبه‌های مختلف مشاهده خواهید کرد. این برنامه قادر است پیکسل‌های از دست رفته و خراب شده نمایشگر را به خوبی به کاربران نشان دهد. علاوه بر این نشان دادن کنتراست و اشباع رنگ‌ها و همچنین خراب بودن نمایشگر اولد هم از دیگر وظایفی به شمار می‌رود که برای این برنامه در نظر گرفته شده است.

اگر در این بررسی هم نماشگر گوشی شما سالم نشان داده شود، احتمالا مشکل تاچ گوشی از یک برنامه شخص سومی باشد که در آن نصب شده است؛ یا باید آن برنامه را از میان برنامه‌هایی که اخیرا نصب کرده‌اید پیدا کرده و حذفش کنید یا اینکه لازم است تنظیمات گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید. دلیل این توصیه هم این است که از آنجایی که تاچ اسکرین معمولاً به منظور استفاده زیاد و طولانی مدت طراحی می‌شود، به ندرت در صورت عدم ایجاد شکستگی دچار مشکل خواهد شد.

بسیاری از افراد برای اینکه از ایجاد خش و آسیب به نمایشگر گوشی خود جلوگیری کنند، از محافظ برای حفاظت از آن استفاده می‌کنند؛ غاقل از اینکه همان محافظ پلاستیکی در مواردی می‌تواند منجر به عدم رسیدن سیگنال‌های لمسی به گوشی شود.

touch signal/ تاچ گوشی

برای حل مشکل تاچ گوشی زمان تاخیر نمایشگر را با کالیبره کردن ارتقا دهید
برای نمایشگرهای گوشی‌های هوشمند کاربران می‌توانند زمان تاخیر آن را از طریق اپلیکیشن‌های شخص ثالت ارتقا دهند. برای این کار برنامه Touchscreen Repair پیشنهاد می‌شود. شما می‌توانید این برنامه را از اینجا دانلود کنید. همچنین خوب است بدانید این برنامه اپلیکیشن کم حجمی است که قادر خواهد بود تا نمایشگر گوشی شما را کالیبره کند. درنتیجه زمان پاسخگویی صفحه کاهش خواهد یافت. در این راستا بعد از نصب و باز کردن برنامه، اپلیکیشن از شما می‌خواهد تا چندین بار صفحه را لمس کنید. درنتیجه با اطلاعاتی که از لمس بدست می‌آورد، می‌تواند کاری کند تا تأخیر زمان پاسخگویی تا اندازه ممکن کاهش یابد.

برنامه Touchscreen Repair

البته خوب است بدانید که کارایی صفحه نمایش گوشی اندرویدی شما با توجه به شرکت سازنده آن و تکنولوژی ساخت، متفاوت خواهد بود. به طوری که برخی از نمایشگرها از سوی سازندگان کالیبره شده و با بهبود نرخ پاسخگویی عرضه می‌شوند. با این حساب نصب یک برنامه برای تست و کالیبره کردن گوشی می‌تواند راهکار خوبی باشد تا از این نظر هم مطمئن شوید که نمایشگر گوشی شما در وضعیتی نرمال قرار دارد.

از صدا و تشخیص چهره برای تعامل با گوشی خود کمک بگیرید
در گوشی‌های هوشمند امروزی برای کار با نمایشگر، همیشه مجبور نیستید که تنها از صفحه لمسی و تاچ استفاده کنید. بلکه می‌توانید از طریق نرم افزارهایی که صدا را به عنوان ورودی دریافت می‎کنند یا با حرکات صورت کارهایی را انجام می‌دهند، با گوشی خود ارتباط برقرار کنید. هرچند ممکن است برنامه‌های موجود خیلی برنامه‌های قدرتمندی در این زمینه نباشند اما می‌توانند تا اندازه‌ای نیاز‌های اساسی شما در ارتباط با گوشی را برطرف کنند. گفتنی است در گوگل پلی استور برنامه‌های متنوعی نیز در این زمینه وجود دارند که از طریق آنها می‌توانید با گوشی اندرویدی خود تعامل برقرار کنید. در ادامه ما دو برنامه را بدین منظور به شما معرفی خواهیم.

اپلیکیشن Voice Access
برنامه Voice Access گوگل به دستورات صوتی شما گوش و عددی را به دستور شما اختصاص خواهد داد. حالا به جای اینکه از این به بعد اپلیکیشنی را برای باز کردن لمس کنید و یا گزینه‌ای را بفشارید می‌توانید عدد اختصاص داده شده را بیان کنید. همچنین این برنامه برای کاربرانی که معلولیت در دست دارند و یا دستشان می‌لرزد و یا دستشان برای مدتی با آسیب و صدمه مواجه شده است، راهکار مناسبی خواهد بود.

 

dump mobile in a bowl of rice/ قرار دادن موبایل در ظرف برنج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *