آموزش تعمیرات سامسونگ

Samsung Galaxy A50 تعویض گلس

تعویض گلس گوشی سامسونگ A50

شاید بسیار از شما عزیزان سوالاتی درمورد تعویض گلس گوشی سامسونگ  Samsung Galaxy A50 داشته باشید که درمورد آن میتوان گفت این گوشی  با نمایشگر ۶.۴ اینچی سوپر آمولد از نوع لمسی خازنی با رزلوشن فول اچ دی پلاس است. نمایشگر تمام صفحه گوشی A50 به شکل U ساخته شده است و به نام Infinity U معروف است.

تعویض گلس این گوشی هوشمند تمام صفحه حساس است و نیازمند تجهیزات پیشرفته و تعمیرکار با تجربه است. گلس یک لایه محافظ است که در واقع در کارخانه روی تاچ ال سی دی قرار داده می شود. . پس اگر به صفحه نمایش ضربه وارد شود و یا اگر گوشی از دستتان بیفتد ممکن است منجر به شکستگی صفحه و گلس محافظ شود، اگر هم ضربه خیلی شدید باشد، میزان آسیب می تواند تا خرابی تاچ هم پیش برود که در این صورت باید کل تاچ ال سی دی و گلس تعویض شود که به نوبه خود می تواند هزینه بالایی برای کاربر به همراه داشته باشد..

برای تعویض گلس به کجا مراجعه کنیم؟

 

این تعمیر بسیار دقیق، پیچیده و حساس است و برای انجام آن باید از تجهیزات خاصی استفاده شود که در هر مرکز تعمیراتی وجود ندارند و طبیعتا تعمیرکارانی زیادی هم قادر به پیاده سازی این روش تعمیر نیستند. بنابراین به هیچ عنوان نمی‌توان گلس ال سی دی گوشی گلکسی A50 را در هر جایی تعویض کرد.

بنابراین برای تعویض گلس گوشی A50 حتما به مراکزی مراجعه کنید که تجهیزات کافی برای انجام این تعمیر را در اختیار داشته باشند. مراکزی مثل مرکز تعمیرات تخصصی موبایل و تبلت مای تعمیر از معدود مراکزی هستند که تعویض گلس شکسته گوشی های موبایل را با قیمتی بسیار عالی و کیفیتی تضمین شده انجام می‌دهند. در صورتی که مراحل انجام این تعمیر با دقت کافی صورت نگیرند ممکن است کیفیت و نتیجه نهایی تعمیرات جالب نشود و رضایت مشتری را در پی نداشته باشد.

پس با توجه به حساسیت بالا و نیازمندی به تجهیزات تخصصی به هیچ عنوان نمی‌توانید تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 را به هر تعمیرکاری واگذار کنید و برای انجام آن حتما باید از سرویس مراکز تعمیرات تخصصی مثل مای تعمیر استفاده نمایید.

 

هزینه تعمیر LCD سامسونگ گلکسی A50

همانطور که می‌دانید هزینه تعویض کامل پنل تاچ LCD این گوشی به دلیل بهره‌مندی از یک صفحه نمایش بزرگ و بدون حاشیه ارزان نخواهد بود. البته هزینه انجام این تعمیر در مقایسه با هزینه انجام تعمیر مشابه در گوشی های بالا رده تر به مراتب ناچیز تلقی می‌شود اما در مقایسه با سایر تعمیرات رایج این گوشی نظیر تعویض باتری، تعمیر سوکت شارژ و غیره به مراتب پرهزینه تر خواهد بود.

اگر می‌خواهید تعمیر LCD گوشی Galaxy A50 خود را با کمترین هزینه و قیمت ممکن انجام دهید، توصیه می‌کنیم از خدمات مرکز تعمیرات تخصصی موبایل و تبلت مای تعمیر استفاده نمایید.

 

مراحل تعویض گلس شکسته گوشی سامسونگ A50

تعویض گلس شکسته گوشی های موبایلی مثل سامسونگ A50 کار ساده‌ای نیست و نیاز به دقت بالا بالایی دارد. همچنین برای انجام این تعمیر هم باید از تجهیزات خاصی استفاده کرد که در هر مرکز تعمیراتی وجود .اگر بخواهید به طور مرحله به مرحله و به صورت کاملا مختصر این مراحل را برایتان شرح دهیم، شامل موارد زیر می‌شوند:

جداسازی پنل ال سی دی: در قدم اول باید یک تعمیرکار با تجربه پنل تاچ LCD آسیب دیده گوشی را با احتیاط از روی آن جدا کند و مراقب باشد که قطعات شکسته گلس به خود تاچ و LCD گوشی آسیبی نزنند. بنابراین حساسیت کار در این مرحله بالاست و باید دقت زیادی صرف انجام آن گردد.

جداسازی گلس شکسته: قطعات گلس شکسته به آرامی و با احتیاط از روی صفحه نمایش گوشی جدا شوند. طبیعتا در انجام این مرحله هم باید دقت بالایی صرف شود تا قطعات شکسته گلس به LCD گوشی آسیب وارد نکنند.

نصب گلس جدید:گلس جدید با استفاده از تجهیزات خاص و دستگاهی که با عنوان دستگاه لمینیت شناخته می‌شود بر روی پنل گوشی پرس می‌گردد. با توجه به اینکه دستگاه لمینیت در مراکز تعمیرات محدود و اندکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 توسط هر تعمیرکار و در هر مرکزی امکانپذیر نخواهد بود.

حباب زدایی:  در این مرحله باید حباب های هوایی که بعد از پرس گلس جدید بر روی ال سی دی گوشی در فضای مابین LCD و گلس به وجود آمده‌اند از بین برده شوند. انجام این کار هم با استفاده از دستگاه های خاص و با طی کردن مراحل مشخصی صورت می‌پذیرد و یک کارشناس باید بر روی آن نظارت داشته باشد.

نصب پنل ال سی دی:  پنل تاچ ال سی دی گوشی روی آن نصب شود و بدین ترتیب پروسه تعویض گلس تکمیل خواهد شد. این مرحله کار می‌تواند توسط تعمیرکار مجرب و با احتیاط کامل انجام گیرد.

بنابراین در مجموع می‌توان پروسه تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 را در ۵ مرحله خلاصه کرد که هر یک از آن ها حساسیت خاص خودشان را دارند. کوچک ترین لغزش در حین انجام این تعمیر سبب می‌شود که به تاچ ال سی دی گوشی آسیب وارد شود و اگر این اتفاق رخ دهد، دیگر نمی‌توان با تعویض گلس مشکل صفحه گوشی را برطرف ساخت و تعویض کامل تاچ LCD باید در دستور کار قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *